8 опен "Ан Пасан" 21-22 Февруари 2015 г.

Партии:  Снимки:

Цел и задачи:
Турнира се провежда с цел популяризирането на шахматната игра сред децата.

Организатор: Турнирът се организира от: ШК „Ан Пасан” София

Място и време на провеждане: 31 Октомври -1 Ноември 2015 г., в залата на шахматна школа „Ан Пасан”, гр. София, ул.”Розова долина” №13

Право на участие: Право на участие имат всички шахматисти родени след 1.I.2001 г., подали своевременно заявка и заплатили турнирна такса от 15 лв. Участие се гарантира на първите 30 записали се. От такса са освободени деца картотекирани в ШК „Ан Пасан”. Заявките се подават на е-mail: g.v.pavlov@abv.bg  Моля подавайте три имена, години, ЕЛО, при заявката.

Система на провеждане: Турнира се провежда в 6 кръга по Швейцарска система, за съставяне на двойките се използва програмата „Swiss Manager“.Турнира е валиден за българско ЕЛО по класически шах.

Класиране: Класирането е според набраните точки. В случай на равенство в точките се тегли жребий между следните допълнителни показатели: 1. Бухолц Медиана; 2. Бухолц; 3. Брой победи; 4. Натрупване; 5. Ниво на постижение

Контрола на времето за игра: 50 минути на състезател за завършване на партия + добавено време от 10 секунди на ход.

Програма:

Събота                                                                   Неделя

12:30 ч. – Записване                                             10:00 ч. – 4-ти кръг

12:50 ч. – Техническа конференция                    12:00 ч. – 5-ти кръг

13:00 ч. – 1-ви кръг                                                14:30 ч. – 6-ти кръг

15:01 ч. – 2-ри кръг                                                16:45 ч. – Награждаване и закриване

17:02 ч. – 3-ти кръг

Забележка: Главният съдия, съгласувано с организаторите, може да прави промени в програмата на турнира.Състезателите следва да са своевременно уведомени за евентуални промени.

Награди:

Основни:  I 90 лв. + купа и златен медал; II 75 лв. + сребърен медал; III 60 лв. + бронзов медал;